Η ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ της Βραδή Ευγενίας (2012-2013)

ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ αφισαΗ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ της Βραδή Ευγενίας (2012-2013)

parastasi 13 019  parastasi 13 002  parastasi 13 033

parastasi 13 028

parastasi 13 050

parastasi 13 069

Λίγα λόγια για το έργο:

Το έργο παρουσιάζει τις ενδοοικογενειακές σχέσειςμαθητών από διαφορετικές οικογένειες και τις αλλαγές τους μέσα από τη μαθητική διαδικασία και τη χαρισματική προσωπικότητα της καθηγήτριάς τους.

Παιδιά, με διαφορετικά βιώματα, με διαφορετικά προβλήματα συνυπάρχουν στο ίδιο περιβάλλον. Άραγε θα καταφέρει η καθηγήτρια να τα βγάλει πέρα, σε μία πραγματικά δύσκολη τάξη και να βοηθήσει τους μαθητές της, να «συνωμοτήσουν» μαζί προκειμένου να βρουν την ευτυχία και να ανατρέψουν τις δύσκολες οικογενειακές τους σχέσεις;

Οι εναλλακτικές λύσεις που θα αναζητηθούν κατά τη διάρκεια αυτής της μεγάλης διαδρομής, οι εξηγήσεις αλλά και η προσπάθεια των ηρώων περνούν το μήνυμα ότι το να αποτύχει κάποιος,θα του συγχωρεθείλλά το να μην προσπαθήσει όμως, είναι κάτι το οποίο δεν μπορεί να συγχωρεθεί?

Η κ. Βραδή Ευγενία είναι εκπαιδευτικός στο 3ο Γυμνάσιο Ελευσίνας.

έπαιξαν οι:

Αλκόσαϊ Αλίσα, Βάσο Ελευθέριος, Βρόνσκα Βερόνικα, Γκίργκις Άντρο Δέδε Δήμητρα Δημέρτικα Βικτώρια, Ζαμπαύτη Όλγα, Ζαμπαύτη Χριστίνα, Καζάκου Ευγενία, Καλλιντέρη Μαρία, Κέντρο Πηνελόπη, Μελικίτζε Βίκτωρ, Μέμα Αλκέτα, ΜιντζόλιΣτέλα, ΜουσταφαράιΑντιόλ, Μπαγκάγκα Φατίμα, Μπακαλιός Κωνσταντίνος, Μπαλλίου Κατερίνα, Μπάρε Κρίστι, Μπασάντι Άννα, Μπίρνιο Ειρήνη, Μπράχο Κέβιν, ΝτεμπέληΕριλένα, Ντολιασβίλι Γιώργος, Ντρέου Αντρέας, Ολαγκμπέγκι Μαρία, Παππά Ειρήνη, Σπανού Ταξιαρχούλα, Ταχιράι Εύα, Τοπάλλη Αριέλα και ΤοπάλληΜαριούς.

Τραγούδησαν η Βρόνσκα Βερόνικα και ο Βάσο Ελευθέριος τραγούδια των:

Beatles ?help?,Cyndi Lauper ?time after time?, Dirty dancing soundtrack ?time of my life?, Bobby McFerrin ?don?t worry, be happy?.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Χωριανοπούλου Μαρία