Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού (2014)

Κατά την πρώτη Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού και κατά του Ρατσισμού  το σχολείο μας υλοποίησε τις παρακάτω δραστηριότητες: οι μαθητές ενημερώθηκαν ανά τμήμα για τα αθλητικά ιδεώδη και  τα παρεπόμενα του ρατσισμού στους αθλητικούς χώρους και στην κοινωνία και στη συνέχεια η Α΄τάξη παρακολούθησε ταινία με σχετικό θέμα"Το Θαύμα της Βέρνης".Ταυτόχρονα εκτυλισσόταν με τη συμμετοχή της Γ΄τάξης μικτός αγώνας βόλεϋ μπωλ με το σύστημα "νοκ άουτ", με την εποπτεία των καθηγητών Εμ. Καλλονά και Ν. Ρούνη (Φ. Αγωγής). Η Β΄τάξη ασχολήθηκε με την κατασκευή κολλάζ που παρίστανε αρχαίους αθλητές να συναντούν σύγχρονους αθλητές των Παραολυμπιακών Αγώνων,  υπό την εποπτεία της    Γ. Βελεσιώτη (Φιολόγου). Οι μαθητές μας αθλήθηκαν και διασκέδασαν όπως φαίνεται και παρακάτω :

phsa1  phsa3
 phsa2  phsa4